Etapy powstawania projektu

1.Analiza potrzeb

Pierwsze, niezobowiązujące spotkanie polega na zebraniu jak największej porcji informacji dotyczących przyszłego projektu,które pozwolą przede wszystkim na określenie warunków współpracy oraz wstępną wycenę usługi.

2.Koncepcja

W oparciu o informacje wyniesione z pierwszego spotkania oraz rysunki techniczne przekazane przez klienta, bądź stworzone na podstawie wykonanej przez nas inwentaryzacji, poczynione zostają wstępne prace nad koncepcją układu przestrzennego.Za pomocą rzutów określamy wewnętrzna strukturę oraz proponujemy rozmieszczenie poszczególnych elementów we wnętrzu.

3.Wizualizacja

Po dokonaniu wspólnych ustaleń w kwestii układu funkcjonalnego projektowanej przestrzeni oraz poznaniu preferencji materiałowych i kolorystycznych klienta nasz pomysł na wnętrze przedstawiamy za pomocą wizualizacji.

4.Dokumentacja techniczna

Akceptacja wersji trójwymiarowej projektu rozpoczyna proces przygotowania dokumentacji technicznej, który pozwala na rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych.

5.Specyfikacja materiałowa

Dodatkowym elementem procesu projektowego jest zaproponowanie materiałów wykończeniowych przedstawionych we wcześniejszych etapach. Wybór najkorzystniejszego rozwiązania ułatwia ukazanie poszczególnych elementów w różnych wariantach cenowych.

6.Nadzór nad realizacją

Jest to usługa polegająca na koordynacji prac budowlanych i wykończeniowych dotyczących projektowanego wnętrza. W trakcie trwania tego etapu sprawujemy nadzór nad wykonawcami, koordynujemy kolejność prac poszczególnych branż, wyjaśniamy wszelkie powstałe w trakcie budowy wątpliwości.

Jak dostosować projekt do swoich potrzeb?

Każdy projekt to dla mnie nowe wyzwanie, które wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też mając świadomość o różnorodności potrzeb swoich klientów przedstawiam kilka możliwych wariantów powstawania aranżacji Twojego wnętrza.

1. Projekt podstawowy = analiza potrzeb + koncepcja

Usługa ta skierowana jest do klientów, którzy na etapie wyboru mieszkania, bądź posiadania konkretnego lokalu chcieliby dopasować układ funkcjonalny do swoich wymagań.

2. Projekt kompleksowy = analiza potrzeb + koncepcja + wizualizacja + dokumentacja techniczna + specyfikacja materiałowa

Jest to projekt podstawowy wzbogacony o szereg informacji dotyczących kompletnego wyposażenia wnętrz wraz z doborem wszystkich materiałów wykończeniowych niezbędnych do poprawnego wykonania projektu.

3. Projekt kompleksowy z nadzorem autorskim = analiza potrzeb + koncepcja + wizualizacja + dokumentacja techniczna + specyfikacja materiałowa + nadzór nad realizacją

To wzbogacona o nadzór autorski wersja projektu kompleksowego. Podczas tego etapu nadzoruję swoje projekty od samego rozpoczęcia prac, aż po ich zamknięcie i odbiór techniczny z klientem.


Projekt bez wychodzenia z domu?

Jest to propozycja dla osób ceniących swój czas i wygodę, a także umożliwiająca tworzenie projektów na obszarze całego kraju i poza za jego granicami. Usługa ta polega na projektowaniu wnętrza, z tą różnicą, że w porównaniu do tradycyjnych metod współpracy kontakt ze mną odbywa się drogą elektroniczną.

 

Które mieszkanie wybrać ?

Szukasz wymarzonego domu lub mieszkania, zastanawiasz się między kilkoma wariantami i …  nie wiesz jak dokonać selekcji? Skontaktuj się ze mną, a ja dokonam analizy za Ciebie!

Porównam atrakcyjność i bezpieczeństwo lokalizacji, zbadam wariant komunikacyjny, dowiem się czy w sąsiedztwie planowane są inne inwestycje, przeanalizuję rozkład pomieszczeń w stosunku do stron świata, zaproponuję kilka rozwiązań funkcjonalnych i wykonam wiele innych analiz tak, abyś był pewien,że dokonałeś właściwego wyboru.

Co nowego?

 • Wielka metamorfoza wielkiej płyty!

  Dziś prezentujemy realizację projektu mieszkania w  bloku z tzw. wielkiej płyty. Enjoy!  ...
 • szary nie znaczy nudny!wydanie męskie

  Szarość ścian i mebli zestawiona z czarnymi i brązowymi elementami to świetny sposób na nadanie wnętrzu typowo męskiego charakteru....
 • szary nie znaczy nudny! wydanie damskie

  Kolor szary jest zdecydowanie najpopularniejszym kolorem ostatnich lat stosowanym we wnętrzach. U nas również nie mogło go zabraknąć! W tym projekcie zestawiliśmy go z turkusem dzięki czemu mieszkanie zyskało delikatności...
 • Piszą o nas…

  Jest nam bardzo miło! Jakiś czas temu Pani Magdalena Zajączkowska, właścicielka marki Mint Grey wspomniała o naszym projekcie na swoim blogu. Swoją drogą sklep i Home Creations bardzo lubimy, podglądamy...
 • HoH studio i homebook.pl

  Bardzo lubimy Homebook.pl , a gdy prezentuje nasze projekty w swoich artykułach to już w ogóle http://www.homebook.pl/…/jak-zaprojektowac-funkcjonalna-laz… I jeszcze tu gdyby ktoś szukał porady w sprawie podłogi w holu http://www.homebook.pl/…/jaka-podloga-do-przedpokoju-prakty…...